Hrvatski olimpijski dan
Autor: Draženka Kućar, 20. 9. 2021.

Dana 10. rujna 2021. godine u OŠ "Petar Zrinski" Jalžabet učenici od prvog do osmog razreda obilježili su Hrvatski olimpijski dan pod vodstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture, svojih razrednika/ca i ravnateljice.
Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan u znak sjećanja na 10. rujna 1991. godine, kada je utemeljen Hrvatski olimpijski odbor.

U školi smo tijekom tjedna provodili brojne aktivnosti kroz koje su djeca saznala kada su i gdje održane prve Olimpijske igre, što je olimpijska vatra, vrste olimpijskih sportova, olimpijski simboli, geslo olimpijskih igara, vrste olimpijskih odličja, odličja koja su osvajali hrvatski sportaši. Upoznali smo se sa značenjem boja krugova i redoslijedom kojim su smješteni te činjenicom da su kao prsteni povezani.

Naši su učenici u sportskoj dvorani i na školskom igralištu obilježili Hrvatski olimpijski dan općim pripremim vježbama u bijelim majicama.

Za vrijeme nastave TZK organizirane su različite sportske igre i aktivnosti: tjelovježba, elementarne i štafetne igre, igre loptom i sportskim rekvizitima i drugo. Na taj način nastojali smo djeci kroz igru ukazati na važnosti kretanja, bavljenja sportom i vježbanja.

Odjenite bijelu majicu kao simbol mira, prijateljstva i razumijevanja.

Hodajte, trčite, krećite se i napravite prvi korak prema zdravom načinu života.

Ante Sudec