(P)o Zagrebu nikad dosta
Autor: Draženka Kućar, 16. 12. 2016.

U četvrtak 14.12. učenici 5. i 6. razreda krenuli su na terensku nastavu u našu metropolu. Iako su mnogi već upoznali Zagreb na prijašnjim izletima ili prilikom obilaska s roditeljima, o Zagrebu kao gradu prilično se malo zna. Stoga smo odlučili da, umjesto uobičajenog izleta, organiziramo pravu terensku nastavu na kojoj ćemo primijeniti sve naše spoznaje naučene na satovima Geografije, Matematike, Povijesti, Engleskog, Hrvatskog i TZK…

Učenici su podijeljeni u 5 skupina, prema 5 nastavnih predmeta. Najprije smo posjetili poznato groblje Mirogoj gdje smo obišli grobove košarkaša Dražena Petrovića, književnice Ivane Brlić-Mažuranić i Franje Tuđmana, prvog hrvatskog predsjednika. Zatim smo požurili prema Kazalištu „Žar ptica“ gdje smo pogledali zabavnu predstavu „Zvižduk s Bukovca“, nastalu prema romanu Zvonimira Milčeca. Nakon toga smo se razdvojili: petaši su krenuli u Arheološki muzej gdje su imali vođenje antičkom zbirkom i radionicu o grčkom alfabetu, dok je šestašima odredište bio Etnografski muzej. Kako na geografskim satovima uče o Aziji, razgledali su postav o kulturama naroda Azije, Afrike, Amerike i Oceanije. Zabavili su se na radionici sviranja afričkih bubnjeva koju je predvodio Sam Bushara. Potom smo svi zajedno posjetili Hrvatsku akademiju znanosti i umjetnosti gdje smo proučili znamenitu Bašćansku ploču. Usput smo računali, spikali, kartirali, referirali... Završetak je protekao u sportsko-zabavnom duhu, neki su se odlučili za Adventski sajam, dok su se drugi bacili na klizanje. Puni znanja kući smo se vratili u ranim večernjim satima. Fotografije!