Međuopćinska smotra LiDraNo 2017.
Autor: Draženka Kućar, 31. 1. 2017.

Osnovna škola „Petar Zrinski“ Jalžabet ove je godine, u petak 27. siječnja, imala čast biti domaćin i organizator smotre  LiDraNo 2017.  na međuopćinskoj razini područje Jugoistok. Ugostili smo učenike i njihove mentore iz osnovnih škola Trnovec, Šemovec, Sveti Ilija, Gornji Kneginec, Beletinec te Jalžabet odnosno članove prosudbenih povjerenstava iz varaždinskih osnovnih škola koja nisu imala nimalo lak zadatak...

Od sveukupno trinaest pristiglih literarnih radova na županijsku razinu plasirale su se Anamarija Šest 8. r. (OŠ „Petar Zrinski“ Jalžabet), Marija Kočet 7. r. (OŠ Kneginec Gornji), Dorotea Medved  8. r. (OŠ Kneginec Gornji) i Ana Torjanec 5. r. (OŠ Trnovec).

Od devet samostalnih novinarskih radova najbolji su bili Elizabeta Cikač 7. r. (OŠ „Vladimir Nazor“  Sveti Ilija), Stela Masten 7. r. (OŠ Šemovec) te Mislav Sopić 7. r. (OŠ „Petar Zrinski“ Jalžabet).

Za radijski izraz prijavljen je samo jedan rad – rad učenika Emine Ajhler 8. r. i Davida Hosnija 6. r. iz OŠ Šemovec.

Svoje glumačke sposobnosti u scenskom izrazu – pojedinačnim nastupima – pokazalo je šestero učenika, a odabrani su Erika Komar (OŠ Šemovec) i Simon Vincek (OŠ Šemovec). Od tri skupna nastupa, za Županijsku smotru Lidrano 2017. odabrana je dramsko-scenska igra te recital skupine obje iz OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija.

Pogledajte fotografije!