Na Dan planeta Zemlje - u prirodu!
Autor: Draženka Kućar, 24. 4. 2017.

Članovi Planinarske sekcije „Čevo“ HPD MIV masovno su 22. travnja pohodili najbliže planinske vrhove želeći Zemljin rođendan provesti upravo u prirodi. Naši planinari krenuli su u susjednu Sloveniju, na Mariborsko Pohorje. Riječ je gorju koje predstavlja završetak jugoistočnih Alpa, a zimi je poznato po skijanju i natjecanju u alpskim disciplinama (Zlatna lisica), dok je ljeti izletište i mjesto za rekreaciju. Kako na granici ipak nismo dugo čekali, vrlo smo rano došli u Maribor ...

Produžili smo do poznatog hotela Bellevue gdje počinje žičara za vrh gorja. U gondolama smo se uspeli na plato gdje je i znamenita skijaška staza Radvanje pa smo pješice krenuli na vrh Mariborska koča (1068 m). Nakon višesatne šetnje crnogoričnom šumom i uz zanimljive prizore poput slapa Skalca, gondolama smo se spustili natrag do Maribora pa put kućama. Ovaj izlet posebno je bio zanimljiv Vinku Mrazu, najmlađem članu naše školske planinarske sekcije kojemu je ovo bio prvi planinarski pohod. Pred našim je planinarima još jedan zahtjevan pothvat – posjet Velebitu koji se planira za kraj lipnja.