Zabavno i edukativno uz Dan škole
Autor: Draženka Kućar, 5. 5. 2017.

Naša škola obilježila je svoj dan u pomalo neuobičajenom izdanju – uz mnogo igre i zabave, individualnom i timskom nadmetanju. Godišnjica smrti slavnog bana Petra Zrinskog (+30.4.1671.) izaziva svečani ton proslave, no kad se ista preseli među djecu, nastaju potpuno drukčije aktivnosti. Sigurni smo da bi i grof Zrinski s osmijehom promatrao sve što smo priredili povodom Dana škole. Ali ni na njega nismo zaboravili...

Okupili smo se na školskom igralištu iza produženog vikenda, u utorak (2.5.), odmah u 8 sati ujutro. Učenici nižih razreda uputili su se u Sportski centar Jalžabet gdje su puna dva sata proveli u igrama: školica, došla majka s kolodvora, olimpijada, skakanje u vreći, jabuka na žlici. Vratili su se tek na školski ples. Koordinatorica u predmetnoj nastavi bila je učiteljica Romina Tkalec. Pripremila je projekt „Zaboravljene ulične igre“ na način da su se učitelji podijelili po igrama, a razredi su u svakoj igri okušali na točno 12 minuta. Potom je uslijedila zamjena dok nismo svi sve isprobali. Teško je bilo odrediti koja je igra bila najbolja: boca istine, neka puca, pretakanje vode, školica ili zaleđeni dedek. Uživali smo u svakoj igri. Nakon što su igre završile, preselili smo se u školsku dvoranu. Tamo nas je pozdravila ravnateljica Vesna Vuković koja je odmah i proglasila pobjednice najboljih crteža na natječaju „Moja škola“. Od 30-ak prijavljenih radova, kao najbolje umjetnice nagrađene su Magdalena Srečman iz 3. razreda i Tatjana Magić iz 6.B razreda. Onda je uslijedio kviz #koliko_znam_svoju_školu. Natjecatelji su bili podijeljeni na „akače“ i „bekače“. Pitanja su bila vezana uz školu i Petra Zrinskog. Kako je autor pitanja bio prof. Milivoj Dretar, znali smo da neće biti lako. Nitko nije znao da u našoj školskoj knjižnici ima čak 3850 knjiga, da je škola počela s radom prije 177 godina i da s nama radi 29 učiteljica i učitelja. Neki nisu znali da je Petar Zrinski stradao od habsburškog mača, dok se oni drugi nisu sjetili da su njegove kosti danas u zagrebačkoj katedrali. No kao pobjednici ipak su tijesno izašli „akači“ te su nagrađeni slatkim nagradama. Radni dan završio je plesom. Pogledajte fotografije!