Zasluženo nagradno putovanje
Autor: Draženka Kućar, 29. 6. 2017.

Kada se u autobusu nađu kemičar, informatičarka, biologinja, odbojkašice i gimnastičari, nekoliko matematičara i pisaca, vrlo je vjerojatno da je riječ o nekom izletu. Upravo o tome se i radilo - o završnom nagradnom putovanju. Kraj je školske godine i vrijeme da se podvuku crte ispod naših uspjeha i aktivnosti. Prvo mjesto u Županiji na informatici, državna u kemiji i gimnastici, ostali vrlo dobri plasmani. Možda je moglo i bolje, ali i ovo je za našu školu veliki rezultat. Pojedini su natjecatelji već nagrađeni, poput badmintonaša koji su jedno lijepo popodne proveli u vodenim čarima Topličice. Sada su se okupili i ostali, 22 učenika i šestero mentora koji su u utorak, 27. lipnja, krenuli na put u tajanstveni Veliki Grđevac...

Mjesto slično našem Jalžabetu, središte istoimene općine, na pola puta između Bjelovara i Daruvara. Kulturni centar „Mato Lovrak“ pročuo se nadaleko, privlači zaljubljenike dječjih romana i priča. Najprije smo posjetili Lovrakovu spomen-sobu u njegovoj školi, a potom i Centar. Učitelj Lovrak autor je poznatog Vlaka u snijegu, Družbe Pere Kvržice, Zelenog otoka, Devetorice hrabrih, Prijatelja. Obišli smo poznati Vlak (bez snijega), Mlin (Kvržice nije bilo), poučnu šumsku stazu. Potom se odvezli na ručak u ŠD Kukavici na Bilogori, a završni dio pripao je bazenima. To je ujedno bio i najbolji dio. Na izletu nam je bilo super te se zahvaljujem Školi što nam je omogućila ovako nešto. Na bazenima smo se sjajno proveli: plivali, dodavali, potapali, čak i zaigrali odbojku. Nadam se da će se nakon svake školske godine organizirati nešto slično za učenike koji su briljirali na natjecanjima, smatra informatičarka Lea Cesarec. S njom se slaže i Mislav Sopić: Razgledavanje Centra Mato Lovrak bilo je jako zanimljivo, ali su mi se još više svidjeli bazeni. Lijepa nagrada, čestitke na inicijativi. Ovakve nagrade za sudjelovanje na natjecanjima trebalo bi održati svake godine, učenici bi se tada još češće prijavljivali na natjecanja. Ja sam zadovoljan svojim plasmanom na LiDraNo-u, nadam se da ću se i druge godine probiti među najbolje. Fotografije!

.....iz filma vlak u snijegu.....https://www.youtube.com/watch?v=IZ7LN5iUuE0