Vježba evakuacije u slučaju potresa
Autor: Draženka Kućar, 11. 2. 2021.

U četvrtak, 11.2.2021. u našoj školi održana je vježba evakuacije i spašavanja u slučaju potresa. U vježbu su bili uključeni svi učenici i djelatnici matične i područne škole. Vježba je započela dugim školskim zvonom koje je označilo početak potresa te su se svi trebali skloniti pod klupe ili nosive zidove. Nakon prestanka zvona (prvotnog potresa) svi sudionici napustili su zgradu škole prema unaprijed dogovorenom rasporedu i udaljili se od zgrade škole na dovoljnu udaljenost da se ona ne uruši na njih. Svrha ove vježbe bila je priprema za slučaj potresa i osim što je obavezna, vrlo je potrebna i korisna jer živimo u vremenima kada gotovo svakodnevno svjedočimo potresima i prirodnim nepogodama za koje nikada ne možemo znati kada se mogu desiti i nama. Voditeljica vježbe bila je učiteljica Draženka Kućar, povjerenik radnika za zaštitu na radu.