Ukupno: 191544
Sportom za naše zdravlje
Autor: Draženka Kućar, 3. 10. 2016.

Odlukom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta dan 30. rujan odabran je za obilježavanje Europskog školskog sportskog dana. Predviđeno je da učenici taj dan posvete dva puna sata nekoj tjelesnoj aktivnosti: vježbi, plesu ili igri. Tog dana odlučili smo organizirati kros u Sportskom centru Jalžabet, na pomoćnom nogometnom igralištu, u 6 kategorija...

Odlukom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta dan 30. rujan odabran je za obilježavanje Eurospkog školskog sportskog dana. Taj se datum već obilježava u 15-ak europskih država. Preporukama resornog ministarstva predviđeno je da učenici taj dan posvete dva puna sata nekoj tjelesnoj aktivnosti: vježbi, plesu ili igri. Kretanje je jako važno jer se u Hrvatskoj, ali i u našoj školi pretilost sve češće javlja kao zdravstveni problem mladeži. Pretilost utječe na krvni tlak, razinu šećera u krvi, nepravilan rad srca i organa, oštećivanje motoričkog sustava, neispavanost, poremećen rad štitnjače i mnoge druge probleme. Stoga je vrlo važno s vježbama i sportom krenuti u školskoj dobi. Bavite se sportom koji vam najbolje odgovara!

Povodom Europskog školskog sportskog dana odlučili smo organizirati kros. To je vrsta trčanja po terenu koji ne mora nužno biti pripremljen za tu aktivnost, a upravo radi toga zahtijeva dobru kondiciju, reakciju i ravnotežu natjecatelja. Kros smo organizirali u Sportskom centru Jalžabet, na pomoćnom nogometnom igralištu, u 6 kategorija – po 3 za djevojčice i 3 za dječake. Svi su natjecatelji dali sve od sebe te su gotovo svi završili utrku. Pobjednici su bili: Magdalena Vugrinec (5./6. razred), Josip Tumpić (5./6. razred) i Antonija Novosel (7./8. razred), dok je u najdužoj etapi za dečke (7./8. razred) slavio Lovro Cesarec ispred Emerika Mlinarića i Filipa Franjčića. Najbolji su nagrađeni medaljama različitog sjaja koje je uručio prof. Ante Sudec, a navodno su obećane i petice iz tjelesnog. Fotografije!