« Siječanj 2020 »

Terenska nastava 7. i 8. razreda
Autor: Draženka Kućar, 18. 4. 2019.

Učenici sedmih i osmih razreda bili su 16.4.2019. na terenskoj nastavi iz prirodne grupe predmeta te posjetili Park znanosti u Oroslavju i Muzej krapinskih neandertalaca u Krapini...

Učenici sedmih i osmih razreda bili su 16.4.2019. godine na terenskoj nastavi iz prirodne grupe predmeta. Posjetili su Park znanosti u Oroslavju. To je autorski projekt dvojice braće, zamišljen s ciljem da se javne površine oplemene interaktivnim znanstvenim i edukativnim sadržajem namijenjenim svim dobnim skupinama. Sadržaj čine eksponati, od kojih svaki pokazuje i dokazuje zanimljive pojave iz područja fizike, astronomije, geografije, psihologije i medicine. Za sada ima cca. dvadesetak eksponata, no u skorije vrijeme planira se proširenje parka novim zanimljivim eksponatima. Nakon razgleda Parka znanosti krenuli su u pravcu Krapine gdje su se u kraćoj šetnji gradom upoznali s osnovnim znamenitostima grada Krapine poslije čega su se uputili u posjet Muzeju krapinskih neandertalaca koji svojom modernom arhitekturom i multimedijalnom prezentacijom pridonosi popularnosti i dignitetu jednog od najpoznatijih paleolitskih lokaliteta na svijetu. Terenska nastava protekla je u zanimljivom, zabavnom i poučnom tonu.

Karmela Kocman