« Siječanj 2020 »

Svečanost zadnjeg dana škole
Autor: Draženka Kućar, 6. 7. 2019.

Konačno je došao onaj dan koji smo cijele godine željno očekivali, zadnji dan škole. Svi smo se okupili u školskom holu na svečanosti podjele priznanja za posebne uspjehe tijekom školske godine. Poslije uvodnog govora ravnateljice Vesne Vuković koja je zahvalila svim učenicima i mentorima na njihovim postignućima, krenula je dodjela priznanja - od učenika koji su razred prošli s prosjekom 5.00, do sudionika na Državnoj smotri iz građanskog odgoja, učenice koja je osvojila drugo županijsko mjesto iz Matematike te ekipno treće na Festivalu matematike u Puli, dečki iz ŠŠK „Mladost“ koji su osvojili drugo županijsko mjesto u odbojci i gimnastici te dečki koji su osvojili treće mjesto iz Informatike...

...do natjecatelja iz Engleskog jezika, Matematike, Geografije, Povijesti, Tehničke kulture, Prometne kulture, Vjeronauka… Neki su nanizali i više pohvalnica. Posebno je nagrađena Tatjana Magić (8.b) koja je osvojila drugo mjesto na državnom natječaju „Europa u školi“. Učenicima generacije proglašeni su Sara Tumpić (8.a) i Matija Cvek (8.a) koji su tijekom osam godina u našoj školi bili primjer u redovitom učenju i aktivnostima. U programu su sudjelovali učenici iz Malog zbora i Dramske družine. Uslijedila je podjela svjedodžbi po razrednim odjeljenjima i posljednji SRO s razrednicima.

Konačno smo iz škole izašli lakšeg srca, veseleći se ljetnim mjesecima koji su pred nama. Odmor, spavanje, igre s prijateljima, more, izleti, kino... Odmor i za naše školske torbe. Vidimo se u rujnu!

Milivoj Dretar