Međunarodni dan zaštite životinja
Autor: Draženka Kućar, 5. 10. 2019.

Međunarodni dan zaštite životinja obilježava se 4. listopada kako bi se upozorilo na prava životinja, odnos čovjeka prema njima i na važnost životinja za život na Zemlji. Taj se dan prvi put počeo obilježavati 1931. godine tijekom konvencije ekologa u Firenci, a njegov je cilj bio upozoriti na položaj ugroženih životinja. Datum 4. listopada odabran je jer se tada ujedno obilježava dan Sv. Franje Asiškog, koji se smatra zaštitnikom okoliša i životinja, a poznat je i po vegetarijanstvu i privrženosti svim živim bićima.

Učenici OŠ „Petar Zrinski“ Jalžabet obilježili su taj dan skupljajući dobrovoljne priloge u obliku potrebnih stvari za Udrugu „Spas“. Učenice 8. a razreda Sara Kunić i Gabrijela Pokos održale su svim učenicima škole kratku prezentaciju o ugroženim životinjskim vrstama u Hrvatskoj. Učenici su raspravljali o tome kako oni mogu zaštititi životinje i prirodu te došli do raznih zanimljivih ideja.

Hvala svima koji su sudjelovali u dobrotvornoj akciji!

napisala: Nataša Špralja