Obilježen Dan kruha
Autor: Draženka Kućar, 25. 10. 2019.

Stigla nam jesen, obučena u žutu, crvenu, narančastu i smeđu haljinicu. Stigla i ispunila prirodu jesenskim plodovima, domove obiljem topline i ljubavlju. Kako bi se zahvalili na jesenskim „poklonima“, učenici Matične škole u Jalžabetu i učenici PŠ Kelemen obilježili su Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje...

Tom prigodom posjetila nas je naša ravnateljica Vesna Vuković i svećenik Josip Vidović koji je blagoslovio plodove koje nam je podarila Božja ruka i zemljica, te ukusno pecivo, kruh i kolače koje su donijeli učenici 1.-4. r. Hodnicima Škole širio se miris svježe pečenih pekarskih proizvoda i kolača, dok su stolovi bili ukrašeni jesenskim plodovima. Učenice Dramsko-recitatorske družine PŠ Kelemen te vjeroučiteljica Biserka Magić zajedno s učenicima 1. i 3. r. pripremili su kratku prigodnu priredbu povodom ovog dana koja je bila ispunjena molitvom, recitacijama i pjesmom. Ostale učiteljice PŠ Kelemen zaista su se potrudile i uredile Školu jesenskim plodovima i ukrasile školske panoe. Učenici Matične škole, zajedno sa svojim učiteljicama, također su pripremili lijepu priredbu povodom ovog dana. Pogledajte fotogaleriju.

Kristina Magić