« Siječanj 2020 »

Nova stabla u našem okolišu
Autor: Draženka Kućar, 27. 10. 2019.

U građansku akciju „Zasadi drvo – ne budi panj“ koja se provodi širom Lijepe naše, uključili su se učenici i učitelji naše škole. Cilj je da sadnjom drveća ojačamo naše ekološke kapacitete, posebno nakon teških požara u amazonskoj prašumi. Što više zasadimo, to ćemo jače djelovati na smanjenje efekta staklenika. Pod vodstvom školskog koordinatora prof. Dretara nabavljeno je 16 lijepih stablašica koje će krasiti naše školske parkove u Jalžabetu i Kelemenu...fotografije

Svaka pohvala učenicima koji su dobrovoljnim prilozima skupili preko 1000 kuna čime smo u rasadniku SŠ „Arboretum Opeka“ nabavili 3 abiesa, 3 likvidambra, 2 laburnuma i 2 crne šljive. Hrvatske šume donirale su nam 4 bora i 2 hrasta kitnjaka, a povoljno smo nabavili i 30-ak berberisa koje ćemo zasaditi kao ogradu prema cesti. Kolektivna sadnja održala se u petak, 25. listopada, tijekom 4. sata. Nakon uvodnih riječi koordinatora i članova Planinarske sekcije Čevo, u sadnju smo krenuli s velikim interesom. Svaki je razred dobio po jednu stablašicu koja je zasađena u školskom parku. Bilo je zabavno i poučno jer su se svi uključili, od 1. do 8. razreda. Obećali su da će se o „drvnom kumčetu“ brinuti i dalje. Kada narastu, stabla će pružati ugodni prizor i hlad našim školarcima.

M. Dretar