Autor: Draženka Kućar, 3. 5. 2020.

Poštovani roditelji i udomitelji učenika razredne nastave,

kao što Vam je poznato iz medija, povratak učenika razredne nastave u školu predviđen je najranije 11. svibnja 2020. godine.

Budući da u narednom razdoblju morate odlučiti  hoće li Vaše dijete pohađati nastavu u školi ili će i dalje sudjelovati u nastavi na daljinu, izdvajam dijelove Upute HZJZ-a za koje smatram da će Vam pomoći u donošenju odluke.

Epidemiološka situacija i preporuke još ne dozvoljavaju da nastava počinje normalno za sve, već samo za određene skupine učenika. Prema uputi Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo:

1. potiče se ostanak kod kuće i praćenje online nastave, osim kad ne postoji mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su roditelji na poslu (oba roditelja zaposlena)

2. moguć je dolazak na nastavu ako dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

3. također, dijete može na nastavu ako niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti

4. dijete može na nastavu ako niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu, nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19

5. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade.

Ukoliko odlučite da će dijete dolaziti na nastavu u školu, prethodno ćete potpisati IZJAVU u kojoj jamčite da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti za pohađanje nastave te da ste upoznati s Uputom HZJZ-a.

Imate li mogućnost da Vaše dijete ostane kod kuće, učenik će i dalje pratiti  nastavu na već uhodani način i surađivati s razrednicom i predmetnim učiteljicama kao i do sada.

Pravovremeno ćemo Vas obavijestiti o detaljima vezanim uz potpisivanje Izjave, organizaciji nastave i provođenju mjera zaštite od COVID-19 za vrijeme boravka u školi.

Uz želju da Vi i članovi Vaše obitelji ostanete zdravi, srdačno Vas pozdravljam.

Ravnateljica: Mirjana Kučar

Upute HZJZ-a i Preporuke MZO-a nalaze se na sljedećim poveznicama: