Autor: Draženka Kućar, 21. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je 20.5.2020. Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi, a Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje.

Ove upute namijenjene su za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi od 25. svibnja 2020.

Prema navedenim uputama, od 25. svibnja 2020. godine (ponedjeljak) učenici od 1. do 4. razreda imaju mogućnost sudjelovanja na nastavi u školi. Roditelji ne trebaju potpisivati izjave.

Oni roditelji koji imaju objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi.

Važno :

• da roditelji ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19,
  • da ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

Sve roditelje koji  žele da dijete od ponedjeljka polazi nastavu u školi neka se jave svojim razrednicama radi organizacije nastave sljedeći tjedan.

Molimo roditelje da redovito prate mrežne stranice škole na kojima će biti objavljene obavijesti o organizaciji nastave u školi.