Povratak u školu 25. svibnja 2020.
Autor: Draženka Kućar, 22. 5. 2020.

Od ponedjeljka 25. svibnja 2020. svi roditelji mogu poslati učenike razredne nastave (1.-4. razreda) u školu. Oni roditelji koji još uvijek imaju objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu i biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima i stručnim suradnicima u školi.

Prije dolaska na nastavu

• obvezno mjerite djetetu temperaturu, djeca s povišenom temperaturom i/ili imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19 NE SMIJU ići u školu
  • roditelji ne smiju dolaziti u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa) i /ili povišenu tjelesnu temperaturu, ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19
  • roditelji ne trebaju potpisivati izjave
  • djeca mogu samostalno dolaziti u školu ili organiziranim prijevozom
  • roditelji ne ulaze u školsku zgradu

U školi

• u školu učenici dolaze i odlaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja
  • preporučeno je poštivanje fizičke udaljenosti od 1,5 metra
  • na ulazu u školu učenici prelaze preko dezinfekcijske barijere za obuću, obuvaju papuče i prije ulaska u učionice peru ruke
  • u školi je organizirana užina

Nastava u matičnoj školi u Jalžabetu počinje u 8:00  sati, a u područnoj školi u Kelemenu u 8:15 sati. Raspored sati  učenici će dobiti od svojih razrednica putem već uspostavljenog načina komunikacije.

Za učenike će biti organiziran i prijevoz školskim autobusom, prema sljedećem rasporedu:

POLAZAK ZA MATIČNU

12:40

POLAZAK ZA PODRUČNU

ŠKOLU U KELEMENU IZ:

POLAZAK IZ PODRUČNE ŠKOLE KELEMEN ZA:

LEŠTAKOVCA

7:50

LEŠTAKOVEC

11:55

12:45

JAKOPOVCA

8:00

KAŠTELANEC

12:05

12:55

KAŠTELANCA

8:05

JAKOPOVEC

12:05

12:55

Veselimo se ponovnom susretu u školi! Za sve eventualne upite molimo koristite mail škole: ured@os-pzrinski-jalzabet.skole.hr ili broj mobitela ravnateljice 098 928 33 63. Škola na Trećem održavat će se do početka lipnja kako bi se osiguralo praćenje nastave za one učenike koji će još jedno vrijeme iz objektivnih ili subjektivnih razloga pratiti nastavu na daljinu.Do daljnjeg su zabranjeni svi posjeti vrtićima i školama. Ne preporuča se da roditelji ulaze u prostor škole pa se informacije i roditeljski sastanci mogu obaviti telefonskim putem ili videopozivom.

Ravnateljica: Mirjana Kučar