Ukupno: 191012
Novi planinarski pohod
Autor: Draženka Kućar, 9. 3. 2019.

Od ove godine krenuli smo u nove planinarske avanture. Našu malu planinarsku grupicu pojačale su Vita, Petra i Mirna iz 6.B razreda koje su se učlanile u Hrvatsko planinarsko društvo MIV iz Varaždina, jedno od najbrojnijih u Hrvatskoj. Odmah početkom ožujka udružili smo snage s malim planinarima iz OŠ Martijanec te se odlučili za pohod na Ravnu goru...

Subotu smo jedva dočekali jer već dugo nismo pohodili naša gorja. Naših petero i martijanečkih 20-ak planinara uputilo se autobusom do Višnjice pa potom prema vrhu Ravne gore. Riječ je o najsjevernijem zagorskom uzvišenju s tek 680 m visine. Na samom vrhu nalazi se željezna piramida na koju su se najhrabriji i popeli. Među njima i naš Vinko. Gospodin Milan iz MIV-a nam je održao kratku orijentacijsku vježbu. Potom smo obišli planinarske domove Filićev dom i Pusti duh te proštenjarsku kapelicu sveta Tri kralja. Strmim stazicama stigli smo do jednog napuštenog zaseoka te vinogradarskih klijeti pa se spustili do Trakošćanskog jezera gdje smo se malo odmorili pa potom kućama. Lijepo planinarsko iskustvo za sve one koji su prvi puta protegli noge na ovakav način. Učlanjenje u Sekciju Čevo MIV-a i dalje traje, zainteresirani se mogu javiti prof. Dretaru.