Tražilice
Korisne stranice

Pokazali se na Državnoj smotri
Autor: Draženka Kućar, 30. 5. 2019.

Odličnim nastupom na Međužupanijskoj smotri u Čakovcu, Suhodolci su i ove godine izborili nastup na Državnoj smotri učeničkih projekata u Zagrebu. Smotra se održala 20. svibnja u Muzeju suvremene umjetnosti. Nastupili smo u sastavu: Matija, Matea, Sara i Vinko, predvođeni prof. Dretarom. Građanski odgoj i obrazovanje nije obavezni predmet u školama, ali se teme obrađuju međupredmetno. Kako smo prošle godine nastupili projektom „Škola za sve“, odlučili smo se da i ove godine predstavimo naše učeničke aktivnosti...

Zaintrigirala nas je naša lokalna kulturna baština, čak 16 zaštićenih lokacija u Općini Jalžabet koja je slabo iskorištena i nepoznata široj javnosti. Osim vrijednih crkvi u Jalžabetu, Kelemenu i Jakopovcu, tu je i vrijedni crkveni inventar, pilovi, arheološka nalazišta, dvorac Somogy-Bedeković, stara škola. Naš kraj je turistički neiskorišten. Prijedloge o razvoju cycling turizma, planinarstva, najma klijeti i kulturnog turizma predstavili smo na 4 velika hamera i dokumentacijskom mapom. Predložili smo osnivanje školske zadruge koja bi se bavila izradom i prodajom suvenira. Komisija je odlično prihvatila naše sugestije te nam uputila velike pohvale. Nadajmo se da će se neke naše zamisli naći iduće godine na dnevnom redu Učiteljskog vijeća.

M. Dretar