« Siječanj 2020 »

Tražilice
Korisne stranice

Sudjelovali smo u 3. susretima mladih
Autor: Draženka Kućar, 14. 6. 2019.

Učenici četiriju osnovnih škola iz Varaždinske županije proveli su predivan dan učeći o povijesti, NOB-i, antifašizmu i toleranciji na 3. susretima mladih - edukativnom projektu koji već nekoliko godina provodi vodstvo Zajednice antifašističkih boraca i antifašista Varaždinske županije. Naš tim predstavljalo je šestero učenika koji su se istaknuli u školskim postignućima, a u pratnji je bio prof. Milivoj Dretar...

Naša škola u ovom projektu sudjeluje od samog početka na veliku radost učenika. Prošle smo godine posjetili Jasenovac i Moslavačku goru, a za ovu je isplaniran posjet Topuskom gdje se pred 75 godina održalo 3. zasjedanje ZAVNOH-a, tijela čije su odluke ugrađene u naš Ustav. Potom smo krenuli na vrh Petrove gore - Veliki Petrovac s Bakićevim spomenikom, te na kraju Centralnu partizansku bolnicu, najveću u Hrvatskoj. Svi smo vidjeli kako je ovaj prekrasni kraj demografski i gospodarski opustio. Posebno je žalosno bilo vidjeti veliki spomenik NOV-i koji je potpuno devastiran od ljudi. Dan smo završili edukativnim kvizom u kojem su učenici pokazali zavidno znanje, a najbolji su prigodno nagrađeni slatkim poklonom. Naša je ekipa zauzela 2. mjesto ponovivši tako uspjeh od prošle godine. Projekt je pomogla Varaždinska županija.

M. Dretar