Tražilice
Korisne stranice

Dašak ljeta s Visa
Autor: Draženka Kućar, 7. 8. 2020.

Uprava Geoparka Viški arhipelag početkom ljeta objavila je zanimljiv likovni natječaj za učenike. Djeca su trebala nacrtati omiljeni morski organizam, a najbolji uradak krasit će višekratne čaše Geoparka. Na adresu u Komiži stiglo je nekoliko stotina dječjih radova u svim tehnikama: ribe, morski konjici, podmorje, morski psi, hobotnice, spužve, kornjače, sredozemne medvjednice... Prosudbena komisija imala je težak zadatak. Na natječaj su se prijavili i naši učenici Tomica, Nadin, Vito i Klara iz 5. b razreda s lijepim slikama te su prikupili mnogo lajkova i komentara. Najviše je dobila Nadin čiji se rad vesele ribice na godišnjem odmoru našao u finalu, među 10 najboljih. Čestitke Nadin i ostalim učenicima! Realizacija ideje je sufinancirana od strane Ministarstva regionalnog razvoja, u suradnji s udrugom Islomania i umjetnicom Almom B. Čače.

Geopark Viški arhipelag spada među najmlađe zaštićena područja u Hrvatskoj. Od 2019. nalazi se na listi prirodne baštine UNESCO-a. Obuhvaća pučinske otoke i otočiće: Vis, Svetac, Biševo, Jabuku, Brusnik i Palagružu koji su poznati po vulkanskoj i seizmičkoj aktivnosti te brojnim endemima. Komiža je poznata kao destinacija Ljetne škole SEMEP-a u kojoj sudjeluju i naši učenici.

Milivoj Dretar