Počinje izgradnja sportske dvorane Područne škole Kelemen

Počinje izgradnja sportske dvorane Područne škole Kelemen

U srijedu, 3. lipnja 2026. godine, potpisani su ugovori za izvođenje radova i stručni nadzor nad projektom dogradnje školske sportske dvorane Područne škole Kelemen. Time je i službeno započela realizacija projekta kojim će učenici i djelatnici škole dobiti suvremen i funkcionalan prostor za nastavu tjelesne i zdravstvene kulture, sportske aktivnosti te održavanje različitih školskih događanja.

Projekt obuhvaća dogradnju i opremanje školske sportske dvorane bruto površine 188,50 četvornih metara s pratećim prostorijama, uključujući svlačionice, spremišta, sanitarne čvorove i prostor za učitelja. Nova dvorana bit će povezana s postojećom školskom zgradom spojnim hodnikom te će imati izravan izlaz na vanjske sportske terene.

Područnu školu Kelemen trenutačno pohađaju 42 učenika raspoređena u četiri razredna odjela, dok se u sljedećoj školskoj godini očekuje ukupno 46 učenika. Izgradnja sportske dvorane stoga predstavlja značajno ulaganje u stvaranje kvalitetnijih uvjeta za odgoj, obrazovanje i cjelovit razvoj sadašnjih i budućih naraštaja učenika.

Posebno nas raduje što će učenici napokon dobiti primjeren prostor za izvođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture. Nova dvorana omogućit će kvalitetnije provođenje nastavnih i izvannastavnih aktivnosti, sportskih programa te različitih sadržaja namijenjenih učenicima i lokalnoj zajednici.

Nositelj projekta je Varaždinska županija, dok je partner Osnovna škola „Petar Zrinski“ Jalžabet. Projekt se sufinancira bespovratnim sredstvima iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti 2021. – 2026., a preostala sredstva osigurava Varaždinska županija.

Zahvaljujemo Varaždinskoj županiji, osnivaču naše škole, na kontinuiranoj potpori i ulaganjima u razvoj obrazovne infrastrukture. Veselimo se početku radova te novim mogućnostima koje će sportska dvorana pružiti našim učenicima, djelatnicima škole i cijeloj zajednici.

Ravnateljica: Mirjana Kučar

Fotografije: Varaždinska županija

Uspješno održana humanitarna akcija „Svi za Luku – srcem i sportom”

Uspješno održana humanitarna akcija „Svi za Luku – srcem i sportom”

Humanost, zajedništvo i velika spremnost na pomoć obilježili su humanitarno druženje „Svi za Luku – srcem i sportom”, koje je održano 21. svibnja 2026. godine na Sportskom centru Jalžabet. U organizaciji Osnovne škole „Petar Zrinski” Jalžabet, ovaj je događaj okupio učenike, roditelje, učitelje, mještane i prijatelje škole s jednim zajedničkim ciljem – pružanjem pomoći petogodišnjem Luki Premcu koji boluje od rijetke genetske bolesti.

Sva prikupljena sredstva namijenjena su financiranju neurofizikalnih, radnih i senzoričkih terapija, rehabilitaciji te nabavi potrebnih pomagala koja će Luki olakšati svakodnevni život i pridonijeti njegovu daljnjem razvoju.

Program je započeo predstavljanjem humanitarne akcije te dirljivim pozdravnim govorima ravnateljice škole Mirjane Kučar i Lukine majke Slađane Premec. Otvorenje su svojim glazbeno-plesnim nastupom uveličali učenici naše škole, a ovaj poseban dan iskorišten je i za proglašenje učenice generacije Nike Bužić, kojoj od srca čestitamo.

Poslijepodnevni dio programa bio je rezerviran za sportske igre učenika, roditelja i vrtićke skupine. Uz mnogo smijeha, navijanja i natjecateljskog duha, sportske aktivnosti okupile su velik broj sudionika i još jednom pokazale snagu naše zajednice.

Posjetitelji su mogli uživati u bogatim sadržajima: tomboli s vrijednim nagradama, domaćim kolačima koje su s ljubavlju pripremile vrijedne ruke roditelja i mještana, zabavnom kutku sa stolnim nogometom, šahom i streličarstvom, izložbi rukotvorina učeničke zadruge te atraktivnoj prezentaciji paraglajdinga koja je dodatno obogatila program.

Velik odaziv mještana i prijatelja škole još je jednom potvrdio golemo srce jalžabetskog kraja, a i šire. Tijekom samog humanitarnog druženja, kao i putem uplata na donacijski račun koje su trajale do 25. svibnja 2026. godine, sveukupno je prikupljeno –  11.271,11 eura.

Veliko hvala svima!

Od srca zahvaljujemo svima koji su svojim dolaskom, donacijama, volonterskim angažmanom i podrškom pridonijeli uspjehu ove akcije. Pokazali smo da Luka i njegova obitelj u svojoj borbi nisu sami.

Osnovna škola „Petar Zrinski“ Jalžabet

“Max sucht den Superstar”

“Max sucht den Superstar”

Učenik Roko Kukec iz 2. razreda kao solist i učenice Ema Beli, Ema Horvat i Judita Cesarec iz 4. razreda kao prateći vokali nastupali su u petak, 22. 5. 2026. na natjecanju “Max sucht den Superstar” u OŠ Cestica. Izvodili su poznatu pop pjesmu “Sunny day” od Nena Belana koju je na njemački jezik prevela učiteljica Lidija Copak. Glazbeni dio s učenicima je uvježbala učiteljica Vesna Kušćer Čisar. Ovo natjecanje, pokrenuto prije 20 godina ima za cilj promociju njemačkog jezika kod učenika. Natjecanje je popularno diljem Hrvatske pa dođu učenici iz različitih dijelova naše zemlje. Unatoč tome što nagrade uvijek pripadnu učenicima koji pohađaju i Glazbenu školu, naši učenici imali su zapažen nastup.

Prvi školski turnir u šahu za učenike nižih razreda

Prvi školski turnir u šahu za učenike nižih razreda

U utorak, 19. svibnja 2026. održan je 1. školski turnir u šahu za učenike nižih razreda naše škole. Na turniru je sudjelovalo ukupno 10 učenika koji su pokazali svoje šahovsko znanje, koncentraciju, strpljenje i sportski duh.

Sudac turnira bio je gospodin Vladimir Hanjš iz Šahovskog društva Varaždin kojem zahvaljujemo na stručnoj podršci i vođenju turnira. Ravnateljica Mirjana Kučar učenicima je podijelila medalje i pohvalnice te im čestitala na sudjelovanju i postignutim rezultatima.

Školski turnir u šahu bio je završna aktivnost projekta „Šah za darovite učenike“, financiran sredstvima Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih.

Voditeljice projekta bile su učiteljice Vesna Skupnjak i Snježana Arić.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju!

Snježana Arić

Skip to content