HUMANITARNI DOGAĐAJ „Svi za Luku – srcem i sportom”

Dragi roditelji i svi ljudi otvorena srca,

podsjećamo da će se humanitarni događaj „Svi za Luku – srcem i sportom” održati sutra, 21. svibnja 2026. godine, s početkom u 17:00 sati na Sportskom centru Jalžabet.

Svi koji žele pomoći, a nisu u mogućnosti prisustvovati događaju, svoj doprinos mogu uplatiti na transakcijski račun humanitarne akcije otvoren kod Zagrebačke banke d.d. Zagreb.

IBAN broj: HR8223600001300213666

Svoju podršku uplatom donacija možete pružiti u razdoblju od 21. svibnja do 25. svibnja 2026. godine.

Hvala svima na pomoći i velikom srcu koje pokazujete Luki i njegovoj obitelji.

Osnovna škola „Petar Zrinski” Jalžabet

Budući prvašići u posjetu školi

Budući prvašići u posjetu školi

U ponedjeljak, 18. 5. 2026.  posjetili su nas posebni gosti – predškolska skupina Ježići iz Dječjeg vrtića Potočić Jalžabet u pratnji svojih odgajateljica. Budući prvašići došli su upoznati svoje buduće prijatelje, učiteljice, djelatnike i školski prostor u Jalžabetu i Kelemenu.

Prvo su posjetili Područnu školu Kelemen gdje su se družili s učenicima 2. razreda. Kroz igru, ples i veselo druženje upoznali su prostor područne škole, učenike i djelatnike, a u svemu im je pomogao „Mačor“, mala plišana mačka koja je razveselila sve prisutne. Zajedno su zaplesali Hoki Poki, međusobno se predstavili i upoznali svoju buduću učiteljicu.

Druženje se nastavilo i u matičnoj školi u Jalžabetu gdje su se također družili s učenicima 2. razreda. Uz razrednu maskotu „Limunka” međusobno su se upoznali i predstavili. Za toplu dobrodošlicu otpjevali su im pjesmu „Limači“ uz vesele plesne pokrete, a zatim su svi zajedno zaplesali šaljivi freeze dance.

Druženje se nastavilo u sportskoj dvorani uz zabavnu štafetnu igru u kojoj su svi radosno sudjelovali i uživali. Na samom kraju počastili smo naše goste bombonima, a svako dijete dobilo je i svoju „medalju“ za uspomenu na ovo veselo druženje.

Veselimo se njihovom dolasku u školske klupe!

učiteljice razredne nastave

Međunarodni dan muzeja u produženom boravku

Međunarodni dan muzeja u produženom boravku

Učenici produženog boravka u ponedjeljak, 18. svibnja, obilježili su Međunarodni dan muzeja. Kroz razgovor su istraživali zašto su muzeji važni, što sve u njima možemo naučiti te kako se u muzeju primjereno ponašamo. Nakon toga su se upustili u virtualnu šetnju dvorcem Stari grad Varaždin, otkrivajući njegove zanimljive prostorije i povijesne detalje.

Nadahnuti viđenim, učenici su zatim odabrali svoje izložbene primjerke i osmislili maštovite priče koje bi mogle stajati iza svakog od njih. U igri uloga izmjenjivali su se kao kustosi i posjetitelji, a posjetitelji su dobili i prigodne ulaznice, što je cijelo iskustvo učinilo još posebnijim.

Ovim aktivnostima učenici su se podsjetili koliko su muzeji važni za očuvanje povijesne i kulturne baštine, ali i koliko nam mogu pružiti znanja, inspiracije i poticaja za kreativno izražavanje.

Kako je izgledao muzejski dan u produženom boravku i kakvu su atmosferu stvorili naši mali kustosi, možete pogledati na poveznici.

ZRINSKICE NA DRŽAVNOJ SMOTRI – Projekt građanin

ZRINSKICE NA DRŽAVNOJ SMOTRI – Projekt građanin

U subotu, 16. svibnja 2026. godine u Osnovnoj školi “Grigor Vitez” u Zagrebu održana je Državna smotra projekata “Projekt građanin” iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja i drugih međupredmetnih tema na kojoj su učenici predstavljali projekte kojima su istraživali i rješavali probleme u svojoj zajednici.

Od ukupno 82 tima osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske, boje naše škole branile su Zrinskice Paula, Helena, Petra i Marta uz vodstvo učiteljice Mirjane Vincek.

Predstavile su svoj projekt “Odmor je cool kad poštujemo rule” provedbom kojeg su rješavale problem neprimjerenih aktivnosti i ponašanja učenika tijekom odmora. Uočeni problem, prijedloge rješenja i provedene aktivnosti odlično su predstavile, objasnile, argumentirale i pokazale da su aktivne i odgovorne mlade građanke. Za svoj su rad dobile brojne pohvale i čestitke. 

Bravo, Zrinskice! Ponosni smo na vas!

NAJAVA HUMANITARNOG DOGAĐAJA „Svi za Luku – srcem i sportom”

NAJAVA HUMANITARNOG DOGAĐAJA „Svi za Luku – srcem i sportom”

Dragi učenici, roditelji, mještani i prijatelji škole,

Osnovna škola „Petar Zrinski” Jalžabet s ponosom organizira humanitarni događaj pod nazivom „Svi za Luku – srcem i sportom”, namijenjen prikupljanju pomoći za petogodišnjeg Luku Premca, brata našeg učenika. Luka boluje od rijetke genetske bolesti, a prikupljena sredstva bit će usmjerena na financiranje neurofizikalnih, radnih i senzoričkih terapija, rehabilitacije te nabavu potrebnih pomagala.

Pozivamo Vas da nam se pridružite 21. svibnja 2026. godine na Sportskom centru Jalžabet s početkom u 17:00 sati. U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta program će se održati u prostorima škole.

Za sve posjetitelje pripremili smo sadržajno i veselo poslijepodne ispunjeno sportom, druženjem i brojnim aktivnostima. Očekuju vas zabavne igre, turniri u stolnom nogometu i šahu, bogata tombola, kreativne radionice i izložba učeničkih radova. Uz to, bit će organizirana i ponuda hrane i pića za sve goste.

Tijekom događanja bit će moguće sudjelovati dobrovoljnim prilozima. Svi koji žele pomoći, a nisu u mogućnosti osobno prisustvovati, svoj doprinos moći će uplatiti izravno na žiro-račun čiji će podaci naknadno biti objavljeni na mrežnim stranicama škole.

Ovim putem pozivamo sve ljude dobra srca da se odazovu u što većem broju, podrže Luku i njegovu obitelj te pokažu snagu zajedništva i humanosti naše zajednice. Zajedno možemo učiniti mnogo i poslati poruku da u ovoj borbi nisu sami.

Osnovna škola „Petar Zrinski” Jalžabet

Skip to content