Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025.

« Listopad 2024 »

Idemo van!
Autor: Draženka Kućar, 13. 5. 2024.

U sklopu projekta "Idemo van!“ naša škola oblikovala je jedinstveni prostor koji će postati srce naše područne škole. Ovaj projekt nastao je iz želje da se našim učenicima pruži inspirativno okruženje za učenje, igru i druženje. Ostvaren je uz pomoć financijskih sredstava Varaždinske županije u sklopu provođenja Građanskog odgoja u školskoj godini 2023./2024.

Cilj ovog projekta bio je revitalizirati školski park i stvoriti prostor u kojem će naši učenici s radošću provoditi svoje vrijeme. U sklopu obnove postavljene su cvjetne gredice koje će oživjeti okoliš bojama i mirisima. Nadalje, stvorene su gredice za uzgoj povrća, voća i aromatičnog bilja, potičući našu mladež na razumijevanje važnosti ekološke održivosti i povezanosti s prirodom.

Izrađeni su centri za vježbanje koordinacije i ravnoteže, pružajući priliku za fizičku aktivnost i razvoj motoričkih sposobnosti. Osim toga, postavljene su klupice za druženje i okupljanje učenika tijekom velikog odmora, potičući socijalnu interakciju i povezanost unutar školske zajednice.

Ovaj projekt ostvaren je uz angažman naših učenika, njihovih roditelja i podršku lokalne zajednice. Želimo istaknuti suradnju s DVD-om Kelemen, Udrugom žena Kelemen i Udrugom mladih Općine Jalžabet, čiji su članovi svojim radom i entuzijazmom doprinijeli ostvarenju našeg cilja.

Osobiti značaj u provođenju projekta imalo je predavanje gospođe Dragice Bais Petric iz Poljoprivrednog gospodarstva GRUNT, Imbriovec. Gospođa Petric našim je učenicima održala poučno predavanje i radionice o ekološkom uzgoju bilja, pružajući im vrijedna znanja i vještine o očuvanju okoliša i ekološkoj poljoprivredi.

Učionica na otvorenom postala je ne samo prostor za učenje, već i mjesto gdje će naši učenici stvarati trajne uspomene, razvijati svoje interese i povezivati se s prirodom i zajednicom.

Voditeljice projekta: Snježana Arić, Gordana Križan, Vesna Horvat i Kristina Banić