Prošli smo pola puta: Erasmus+ projekt "Umreži se i podijeli znanje"
Autor: Draženka Kućar, 4. 3. 2024.

Erasmus+ projekt "Umreži se i podijeli znanje" započeo je svoje putovanje u travnju 2023. godine, s ciljem obogaćivanja našeg školskog okruženja, poticanja međunarodne suradnje i unapređenja kvalitete obrazovanja.

U ovih prvih devet mjeseci s ponosom možemo reći da smo ostvarili značajan napredak. Mobilizirali smo dvanaestero djelatnika naše škole koji su sudjelovali na tri strukturirana tečaja i praćenju rada "Job-shadowing", iskusivši tako različite kulture i obrazovne prakse. Njihovo sudjelovanje nije samo obogaćivalo njihovu profesionalnu perspektivu, već je i doprinijelo širenju znanja unutar naše školske zajednice. Četiri predavanja na Učiteljskom vijeću kao i radionice na aktivima razredne i predmetne nastave predstavljala su priliku za dijeljenje novih spoznaja i iskustava stečenih tijekom mobilnosti.

Nadalje, fokusirali smo se na primjenu naučenog u nastavnom procesu. Aktivnosti eTwinninga postale su važan dio naše školske prakse, potičući međukulturalno razumijevanje, digitalnu pismenost i timski rad među našim učenicima. Suradnja s partnerskim školama diljem Europe pružila je našim učenicima priliku za učenje i rast izvan granica učionice.

Tema našeg projekta, "Umreži se i podijeli znanje", obuhvaća široki spektar aspekata. Od razvoja vještina korištenja digitalnih alata na otvorenom, preko ekološke osviještenosti i kompostiranja, do stvaranja praktičnih ekoloških projekata koji se odnose na recikliranje. Posebnu pažnju posvećujemo radu s učenicima s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama i učenicima nacionalnih manjina, te nastojimo unaprijediti njihov opći uspjeh, motivaciju i socijalnu uključenost.

Naš projekt ne samo što pruža priliku za osobni i profesionalni razvoj naših djelatnika, već i za stvaranje pozitivnog utjecaja na naše učenike i širu zajednicu. Zahvaljujemo svima koji su podržali i sudjelovali u ovom projektu, a pozivamo i ostale da nas prate na našoj Facebook stranici i mrežnoj stranici projekta kako bi bili u tijeku s našim aktivnostima.

Link na Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100079821265636

Link na mrežnu stranicu projekta:  http://erasmus-os-jalzabet.weebly.com/

Snježana Arić, koordinator projekta