Ukupno: 193446
Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Draženka Kućar, 18. 10. 2022.

U našoj je školi 14.10. obilježen Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Stigla nam je jesen, obučena u žutu, crvenu, narančastu i smeđu haljinicu. Ispunila je prirodu jesenskim plodovima, domove obiljem topline i ljubavlju. Kako bi se zahvalili na jesenskim „poklonima“, učenici PŠ Kelemen sa svojim razrednicama i vjeroučiteljicom povodom ovog dana pripremili su prigodan program. Programu su prisustvovali naš novi svećenik Matija Vonić, ravnateljica gđa. Mirjana Kučar te pedagoginja gđa. Nataša Špralja. Svećenik Matija Vonić blagoslovio je pecivo, kolače i jesenske plodove koje su donijeli naše učenice i učenici.

Hodnicima se širio miris peciva te raznih vrsta kolača koje su donijeli učenici i učenice. Zahvaljujemo roditeljima i učenicima koji su se vrlo lijepo odazvali na humanitarnu akciju sakupljanja namirnica za Socijalnu samoposlugu „Kruh sv. Antuna” u Varaždinu. Sakupili smo velik broj živežnih namirnica i higijenskih potrepština. Zahvaljujemo još jedanput svima na lijepom odazivu. Kako je sve izgledalo pogledajte u našoj fotogaleriji.

Učenici od 1. do 3. razreda koji polazimo izvannastavnu aktivnost Domaćinstvo s našom smo voditeljicom, učiteljicom Vesnom Skupnjak, za Dane kruha pripremili ukusne klipiće. Teta Lucija izradila je tijesto dok su naše vrijedne ručice oblikovale kuglice te iz njih klipiće. Još tople smo ih pojeli uz šalicu toplog čaja, što se vidi na priloženim fotografijama.

Učenici razredne nastave pripremili su kratki prigodni program. Župnik nas je posjetio i blagoslovio plodove koje su učenici donijeli u školu. Učenici naše škole prikupljali su namirnice za Socijalnu samoposlugu „Kruh svetog Antuna“ u Varaždinu. Humanitarna akcija za Socijalnu samoposlugu je tradicionalna u našoj školi. Učenička zadruga Elizabeta uredila je štand prigodno za Dan kruha.

K. Banić, V. Skupnjak i K. Balog