Ukupno: 193651
Dan jabuka
Autor: Draženka Kućar, 25. 10. 2022.

Učenici naše škole, zajedno sa svojim učiteljicama, obilježili su u četvrtak, 20. listopada 2022. Dan jabuka. Oni su, naime, kroz nekoliko posljednjih tjedana, u sklopu ovog projekta istraživali različite vrste jabuka, učili o njihovim zdravim sastojcima i njihovoj dobrobiti za ljudsko zdravlje te se kreativno izražavali na tu temu. Crtali su i bojali jabuke, izrađivali ih od kolaž papira, izrađivali plakate o jabukama.

Na sam Dan jabuka, 20. listopada, učenici su u školu nosili jabuke kako bi u hodniku naše škole upriličili izložbu i podsjetili sve ostale učenike i djelatnike škole o važnosti tog zdravog, ukusnog voća. Osim izložbe, svi učenici i učiteljice razredne nastave Jalžabet, uredili su i ukrasili pano na hodniku svojim uratcima na temu jabuka, uživali smo u slatkim, ukusnim okusima jabuka te prefinoj piti od jabuka koju su nam taj dan ispekli četvrtaši uz neizostavnu pomoć svoje učiteljice te pili jabučni sok našeg domara Nikice. Na kraju svih tih čašćenja, naučili smo pjevati i plesati pjesmicu Mali bratec Ivo te smo uživali na hodniku škole u zajedničkoj pjesmi i plesu.

U produženom boravku Svjetski dan jabuka obilježen je izradom plakata. Učenici su otiskivali oblike jabuka likovnom tehnikom kartonskoga tiska.

Naši mobiteli sve su to ovjekovječili svojim kamerama pa pogledajte kako nam je lijepo bilo!

Marija Pernar

U četvrtak, 20.10. i učenici i učiteljice PŠ Kelemen obilježili su Dan jabuka. Od domaćih jabuka koje su učenici sa svojim razrednicama prethodno ogulili i naribali, pripremali smo prave domaće štrudle od jabuka. Gđa Marija Bais i gđa Elizabeta Križanić rado su se odazvale kada smo ih pozvale da nam dođu pokazati kako se po "nekdašnjem" pripremaju domaće štrudle od jabuka. Učenici su s velikim interesom gledali i slušali cijeli proces pripreme i razvlačenja tijesta, pripreme nadjeva te samog pečenja štrudli. Bilo im je toliko zanimljivo da su se i sami okušali u razvlačenju tijesta, stavljanju nadjeva i zamatanju u štrudle. Najljepši dio bio je kad je naša kuharica Verica ispekla štrudle čiji miris se širio cijelom školom. Učenici, ali i učiteljice jedva su dočekale sočne štrudle, a da su zaista bile ukusne moglo se vidjeti kada su učenici u slast jeli štrudle. Zahvaljujemo još jedanput gđi Mariji Bais i gđi Elizabeti Križanić od kojih smo svi zajedno puno naučili.

Kristina Banić i Ivana Požgaj