Ukupno: 191766
Dan broja "Pi"
Autor: Draženka Kućar, 21. 3. 2024.

Povodom Dana broja "Pi" ovih se dana u našoj školi održalo niz aktivnosti.
Broj "Pi" je matematička konstanta, beskonačan decimalan broj čija je približna vrijednost zaokružena na dvije decimale 3.14 i koji se koristi kod izračunavanja opsega i površine kruga.
Učenici su izradili "Pi-gusjenicu" koja se smjestila u hodnik i učionicu škole. Svaki "dio" gusjenice predstavlja jednu decimalu. Za lakše pamćenje što više decimala broja "Pi" učenici su osmišljali svoje pjesme na način da su riječi pjesme trebale redom sadržavati onoliko slova koju znamenku (decimalu) po redu predstavljaju. Tako su nastali zanimljivi stihovi. Učenici su bili i kreativni stvarajući narukvice/ogrlice od perlica tako da nizovi perlica prema broju perlica koji sadržavaju odgovaraju decimalama broja "Pi".
Bila je to neobična proslava beskonačnosti uz puno zabave, igre i kreativnosti. 🙂

Mirjana Vincek