Ukupno: 192268
Posjet Vukovaru
Autor: Draženka Kućar, 24. 4. 2024.

Učenici osmih razreda posjetili su Vukovar 17. i 18. 4. 2024. Organizator terenske nastave je Javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata“, a projektom se želi sačuvati sjećanje na Domovinski rat i naglasiti važnost Bitke za Vukovar u obrani i stvaranju naše Hrvatske.

Za vrijeme boravka u Vukovaru učenici su sa svojom pratnjom, razrednicom Lidijom Copak i vjeroučiteljicom Karolinom Balog, posjetili mnoge memorijalne lokacije uz zanimljiva predavanja.

Po dolasku u Memorijalni centar slušali su predavanje o Domovinskom ratu te razgledali izložbeni prostor Centra uz pratnju vodiča. Nakon ručka obišli su memorijalna mjesta – Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti – Groblju tenkova, Mjesto sjećanja „Vukovarska bolnica 1991.“, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčaru, Masovnu grobnicu na Ovčari. U slobodno vrijeme dio učenika popeo se na Vodotoranj. Dan su završili večernjom zabavom u discu na brodu na Dunavu.

Sljedeći dan posjetili su crkvu Svetog Filipa i Jakova, treću po veličini u Hrvatskoj, koja je ponos Vukovara. Nakon toga posjetili su Gradski muzej i Muzej vučedolske kulture. Program terenske nastave bio je malo drugačiji od uobičajenog. Nismo imali Školu mira ni završni kviz zbog niza nepredviđenih okolnosti. Posjet Vukovaru završili smo šetnjom po centru grada.

Karolina Balog