Ukupno: 192170
Vrijedna (geografska) donacija
Autor: Draženka Kućar, 10. 12. 2018.

Piše: Milivoj Dretar, prof.

Nikolinje je dan darivanja i tog su dana naši učenici oduševljeno odmatali svoje slatke poklone. Bili prvašići ili osmaši, svatko je dobio svoj poklon od našeg sv. Nikole koji je razvukao osmjehe mališanima. No, istog su nas dana posjetili Ana Križanić i Rajko Solar koji su predali vrijednu donaciju za kabinet Geografije...

Gospođa Ana poznata je sportašica koja je i prije posjećivala našu školu te darivala učenike. Sada nam je poklonila svoje planinarske knjige jer je čula da se na našoj školi nalaze mladi planinari Sekcije Čevo HPD MIV-a. Među knjigama bila je i njena osobna „Svjetlucaju spomene ... priča jedne gojzerice“ sa zapisima s planinarskih pohoda širom Europe. Gospodin Rajko općinski je vijećnik i od svoje je naknade nabavio dvije pregledne karte za nastavu Geografije. Tijekom druženja u školskoj knjižnici uočili smo mogućnosti jačeg uključivanja škole i učenika u svakodnevni život lokalne zajednice. Planinarenje i sport su aktivnosti gdje mogu sudjelovati i stariji i mlađi.